Geplaatst op Maandag 10 November 2025 - Geschatte leestijd: 1 minuut, 33 seconden
Nederland gaat voor een beter klimaat! En dat kunnen we alleen maar samen doen. In de nationale klimaatweek geven we extra aandacht aan het klimaat. Het biedt volop kansen om inspiratie op te doen en samen bewust te worden van een beter klimaat. In deze week organiseren gemeenten, bedrijven en scholen initiatieven om het klimaat te helpen.
Alle beetjes helpen
Het klimaat is de afgelopen jaren een steeds belangrijker onderwerp geworden. De Aarde warmt op en er gebeuren vaker grote natuurrampen. Tijdens de klimaatweek laten we samen zien dat iedere stap telt en helpt. Of je nu de fiets pakt in plaats van de auto, minder vlees eet, de verwarming een graadje lager zet of kiest voor duurzamere producten. Het helpt allemaal om een groter verschil te maken.
Slimme tips
Deze beetjes helpen ook! We geven je een paar tips om heel makkelijk mee te helpen aan het klimaat
- Trek stekkers uit het stopcontact
Apparaten die op stand-by staan verbruiken stroom. Door opladers, televisies en andere apparaten echt uit te schakelen, bespaar je eenvoudig energie. Je kan ook gebruik maken van een stand-by killer. Die zorgt ervoor dat je apparaten uitgaan.
- Hang de was aan de lijn
Je hoeft niet altijd de droger te gebruiken. Laat hem wat vaker uitstaan en droog je kleding aan een rek of buiten in de wind. Dat is ook beter voor je kleding.
- Gebruik koud(er) water voor de was
De meeste was wordt ook makkelijk schoon op 30 graden of zelfs kouder.
- Plant groen in je tuin
Planten zorgen voor verkoeling in de zomer, nemen CO? op en trekken insecten aan. Zelfs een paar tegels vervangen helpt al!
Wil je weten wat je allemaal nog meer kan doen? Neem een kijkje op onze maatregelenpagina!
Bekijk alle evenementen
Ga naar de website van De Klimaatweek om alle activiteiten bij jou in de buurt te checken!
- Wist je dat - Deurdranger
- Ervaar hoe mooi de nacht is tijdens Nacht van de Nacht!
- Wat levert HR++- en tripleglas je op?
- Wist je dat - Isolerend gordijn
- Adviseur aan het woord - Verduurzamen van een VvE
- Wist je dat over biobased spouwmuurisolatie?
- Duurzame Dinsdag geeft allerlei ideeën een podium
- Groen dak: mooi aanzicht of ook nuttig?
- Wist je dat - Ventilatiekanalen
- Tussenstand NK-tegelwippen 2025