Energiebespaartip – Koelkast en vriezer ontdooien
Geplaatst op Vrijdag 7 Juli 2023 - Geschatte leestijd: 0 minuten, 41 seconden
Het lijkt misschien vreemd, maar je koelkast of vriezer moet harder werken wanneer er een ijslaag in zit. Zelfs een ijslaagje van twee millimeter op het vrieselement zorgt al voor ongeveer 10% meer energieverbruik! Daarom is het belangrijk om je koelkast of vriezer minstens twee keer per jaar te ontdooien. Dit is zeker aan te raden in de zomer wanneer er al meer gekoeld moet worden vanwege hoge temperaturen.
Kijk voor alle kleine en grote maatregelen om energie te besparen op onze maatregelenpagina.
Gratis en onafhankelijk advies
Wil je meer informatie over energie besparen of heb je behoefte aan gratis en onafhankelijk advies van een adviseur? Neem contact met ons op via het contactformulier
Duurzaam Bouwloket is dé onafhankelijke expert die je begeleidt naar een energiezuinige woning. Ons advies is gratis als jouw gemeente bij ons is aangesloten.
- Wanneer kun je het beste water geven aan je tuin?
- Een lucht-water warmtepomp werkt net als een omgekeerde koelkast
- Maakt een warmtepomp (te)veel lawaai?
- Earth Hour 2026: Doe om 20:30 het licht uit voor een uur
- Hoe lang duurt een subsidieaanvraag?
- Meer uit je zonnepanelen halen: zo gebruik je je zonnestroom slim
- Het NK-tegelwippen gaat weer van start!
- Duidelijkheid over UF-schuim voor spouwmuurisolatie
- Kan je je vloer isoleren zonder kruipruimte?
- Is het handig om mijn ramen op de slaapkamers open te houden?