Verduurzamen huis extra aantrekkelijk voor Friezen
Geplaatst op Maandag 29 Juni 2020 - Geschatte leestijd: 0 minuten, 52 seconden
Huizenbezitters krijgen 10% extra subsidie bovenop de 20% die het Rijk nu verstrekt. Huizenbezitters in Fryslân krijgen een extra tegemoetkoming als zij hun woning energiezuiniger maken. De provincie wil met een investering van 5,2 miljoen euro haar inwoners aanmoedigen om nu te kiezen voor bijvoorbeeld spouwmuurisolatie, vloerisolatie of hoogrendementsglas.
Alle energie die daarmee wordt bespaard beperkt de verandering van het klimaat. Friese bouw- en installatiebedrijven profiteren hier ook van als zij het verduurzamen mogen uitvoeren.
Huizenbezitters krijgen 10% extra subsidie bovenop de 20% die het Rijk nu verstrekt met de Investeringssubsidie duurzame energie (ISDE). Hiervoor moeten ze twee of meer isolatiemaatregelen laten uitvoeren en betalen. Mensen die hun spaargeld niet willen of kunnen inzetten, kunnen kiezen voor een Energiebespaarlening. Vanaf 1 september 2020 krijgen Friese aanvragers van de Energiebespaarlening Fryslân een korting van 0,5% op de rente. Ook Verenigingen van Eigenaars, komen in aanmerking voor de twee regelingen.
Aanvragen
De Friese aanvulling op de landelijke subsidie geldt met terugwerkende kracht vanaf 1 juni 2020. De Energiebespaarlening is nu al aan te vragen, maar vanaf 1 september 2020 inclusief rentekorting.
Aanvragen subsidie
Aanvragen Energiebespaarlening Fryslan
- Is jouw dak geschikt voor een groen dak?
- Wist je dat over een slimme thermostaat?
- Moet ik mijn zonnepanelen loskoppelen?
- Kan een warmtepomp koelen?
- Zo houd je regenwater langer vast rondom je woning
- Wist je dat over een waterbesparende douchekop?
- Het is vandaag Duurzame Dinsdag!
- Zijn plug & play zonnepanelen een goede keuze?
- Wist je dat over koken op inductie?
- Adviseur aan het woord - Waar begin je met verduurzamen?