Warmetruiendag 2026
Geplaatst op Donderdag 5 Februari 2026 - Geschatte leestijd: 1 minuut, 3 seconden
Het is morgen Warmetruiendag! Op 6 februari staan we stil bij de opwarming van de aarde. We vragen daarom iedereen om de verwarming een graadje lager te zetten. Is het dan wat kouder in huis? Doe dan lekker je trui aan! Dit is goed voor de aarde, maar je bespaart hiermee ook energie en geld!
Slimme bespaartips
Een warme trui aandoen in plaats van de verwarming een graadje hoger te zetten is al een mooie stap. Daarnaast zijn er nog genoeg mogelijkheden om energie te besparen. Bekijk deze tips eens:
- Neem een korte douche, een paar minuten van je dagelijkse douchebeurt scheelt je al energie en water. Een waterbesparende douchekop kan de besparing nog vergroten.
- Zet al je apparaten uit. TV’s, computers, stekkerdozen en opladers verbruiken altijd stroom. Ook als ze op stand-by staan of helemaal zijn opgeladen. Zet ze uit of haal ze uit de stekker.
- Verwarm alleen kamers die je gebruikt. Een woonkamer en slaapkamer zijn daar voorbeelden van. Het is bijvoorbeeld onnodig om de zolder te verwarmen als deze onbewoond is.
Meer informatie
Wil je meer weten over Warmetruiendag? Ga naar warmetruiendag.nl.
Vind je de bespaartips interessant? We hebben nog meer bespaartips waarmee jij je energierekening kan verlagen. Ga voor meer bespaartips naar www.duurzaambouwloket.nl
- Gaan ledlampen veel langer mee dan standaard gloei- of halogeenlampen?
- Zo beperk je hittestress in je woning
- Wist je dat over regenwater?
- Tussenstand van het NK tegelwippen 2026
- Heb ik een airco nodig?
- Hoe maak je je tuin een stukje groener?
- Bespaart een (nieuwe) wasmachine meer dan overal ledlampen ophangen?
- Wist je dat over onderhoud aan je huis?
- Hoe houd ik mijn slaapkamer koel tijdens warme dagen?
- Ventileren op warme dagen of juist niet?