Nederland is gewogen en te licht bevonden
Geplaatst op Donderdag 22 Oktober 2015 - Geschatte leestijd: 0 minuten, 52 seconden
Nederland is gewogen en te licht bevonden. Ons land behoort tot de meest verlichte landen op aarde. Al dat licht verstoord de nachtelijke natuur en kost heel veel onnodige energie. 24 oktober gaan duizenden lichten uit en vinden er door heel Nederland nachtactiviteiten plaats.
Nachtactiviteiten
Bent u een nachtmens? Dan kunt u deze nacht niet aan u voorbij laten gaan. De activiteiten zijn erg divers en er is voor iedereen wat wils. Onderstaand een aantal voorbeelden:
- fotografiecursus in de nacht,
- fakkeltocht met verhalen uit WOII,
- natuurbeleving in de nacht,
- dining in de dark
Bekijk welke activiteiten er bij u in de buurt georganiseerd worden
Klik hier
Nachtfoto wedstrijd
Geniet u volop van een prachtige sterrenhemel, of stoort u zich enorm aan de lichtvervuiling bij u in de buurt? Maak een schokkende, indrukwekkende of prachtige nachtfoto en doe mee met de fotowedstrijd. Wie weet wint u één van de drie fotografiecursussen van ambassadeur en natuur- en landschapsfotograaf Johan van der Wielen. Lees meer over de wedstrijd
Wat is lichtvervuiling?
Klik op onderstaande afbeelding voor een toelichting.
- Adviseur aan het woord - Hittestress
- Meer geld over door te verduurzamen
- Wist je dat - Regenton
- Wereld Milieu Dag 2025
- Zo maak je jouw tuin groener (en koeler)
- Wist je dat - Thuisbatterij
- Internationale dag van de Zon!
- Dag van de aarde!
- Vergeet jij niet te ventileren in huis?
- Wist je dat - Energieverbruiksmanager